Sharp 4PB75EJ2U 75" Professional Display
★★★★★ 4.9 76 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by amenhomehealthcare.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
This display of 4PB series includes integrated solutions such as:
  • 75" Class (74.5" Diagonal) Screen Size
  • 4K Ultra-HD (3840 x 2160) Display
  • Landscape
  • Direct LED Backlighting
  • 380 cd/m2 Brightness; 1,200:1 Contrast Ratio
  • Frameless Narrow Bezel Design
  • Built-in ATSC Tuner, 3 x HDMI, 2 x USB, RS-232C, LAN Control
  • HDR10 Support
  • 8W + 8W Audio Output with Dolby Digital Decoder
  • Linux-based platform with Screen Casting & HTML 5 Browser apps
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
76 ratings | 31 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (68)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (8)